Spolupráce v ZŠ VRČEŇ

    Od března 2015 do naší školy pravidelně dojíždí Mgr. Petra Tuháčková a věnuje se nápravě řečových vad našich žáků. Zpráva se rychle rozšířila a na nápravu začaly docházet i děti z místní mateřské školy. Na práci paní učitelky slyším jen chválu a výsledky jsou vidět, tedy spíše slyšet. U některých dětí je náprava řeči v samém závěru a jejich docházka na kurz brzy skončí, protože není dále co nacvičovat.

    Spolupráci s vedením školy také mohu jen chválit. Vždy se dokážeme domluvit a vyjít si vzájemně vstříc. Naše komunikace probíhá při osobních setkáních, e-mailem nebo telefonicky. Jsem rád, že můžeme ve spolupráci s Mgr. Tuháčkovou nabídnout rodičům a jejich dětem tuto službu a doufám, že spolupráce bude i nadále pokračovat.

    Mgr. Pavel Maršalík, ředitel ZŠ Vrčeň

 

Náprava řeči

OHLASY RODIČŮ

Dobrý den paní Tuháčková,

děkuji moc za úžasnou spolupráci. Výuka v hravém a přátelském duchu dává dítěti mnohem více sebevědomí a cítí se neohrožené neúspěchem.  Pavlík udělal u Vás velké pokroky za tak krátkou dobu tří měsíců víc než

za dva a půl roku na logopedii tady v Březnici na poliklinice. Nemohu si vzpomenout na  jméno paní logopedky.  Nemá tendence nechce se mi nebo neumím to. K Vám na úterky se těší a nemůže se dočkat a pochlubit se se svými pokroky. Už chybí doladit R a Ř  a upřesňujeme , usazujeme sykavky a měkčení ve větách .

Děkuji a přeji hezký den E. Rousová maminka Pavlíka Rouse 1.A

 

Eichlerovi - ZŠ Vrčeň

Děkujeme moc za pozdravy, které nám Filípek vyřizuje. Moc na Vás vzpomínám a moc děkuji za tipy, rady a péči kterou jste nám dala. Díky tomu školu perfektně zvládáme. Kolikrát si vzpomínáme, jak tam Filípek běhal místo mluvy nebo nebyl chvíli v klidu a  my se styděli za něj. Jsme rádi, že z toho vyrostl a dnes pěkně mluví, teď už i čte, vše ho baví a do školy se vždy moc těší. Tak to jen tak ve zkratce, moc díky.  S pozdravem Eichlerovi.

 

 

Můj šestiletý syn měl několik let problémy s výslovností „ř“a obávala jsem se náročného tréninku a dlouhodobého dojíždění do Plzně na logopedii. Zachránila nás možnost konzultací s Petrou Tuháčkovou přímo v ZŠ Vrčeň, kde se syn učí. Filip měl výsledky a posun k správnému „ř“ již po první lekci a to jej velmi motivovalo. Přestal se bát „ř“ vyslovovat a trénink doma bral jako hru. Hravá byla i forma konzultací, navíc vše bylo neuvěřitelně rychlé, stačilo pár 20minutových setkání s Petrou Tuháčkovou a „ř“ mého syna bylo v pořádku. Zajímavé pro mne bylo i vysvětlení, proč se výslovnost nedařila, domácí trénink zabral minimum času a finančně jsem byla velmi mile překvapena, za jak nízkou částku bylo konec našemu trápení. Doporučuji všem rodičům. Skutečnost předčí vaše očekávání. Mirka Brožová

Mgr. Miroslava Brožová

Monastery, z.ú.

 

Dobrý večer, paní Tuháčková,

chtěla bych Vám ještě jednou moc poděkovat, za laskavý a milý přístup a za to, jak jste naší Evičku naučila R a Ř během 2 sezení. Takovou rychlost jsem opravdu nečekala a nyní už obě písmenka používá naprosto samozřejmě! 
 
Ještě jednou děkujeme 
Vágnerovi

 

 

Kurz Pohádkové cvičení s jógou

OHLASY RODIČŮ

"Dobrý den,chtěla jsem Vám poděkovat za včerejší hodinu pohádkové jógy. Tomášek byl nadšený a hned nám doma všechno předváděl :-) Opravdu to s dětmi umíte. Přeji Vám hezký víkend. Čandová"

 

Kurz PŘEDŠKOLÁČEK

- příprava předškolních dětí na úspěšný vstup do první třídy.

 

Cílem je připravit děti hravou formou na školní práci, rozvíjet jejich schopnosti, dovednosti a návyky, které jsou důležité pro úspěšné zvládnutí školní výuky.

 

V každé vyučovací hodině se budou střídat činnosti odpočinkové a výukové:

- rozvoj jemné motoriky, grafomotorické cviky, příprava na psaní

- příprava na nácvik čtení

- rozvoj matematických schopností, početní představy

- zrakové vnímání, rozlišování tvarů, orientace na ploše

- orientace v čase a prostoru, pravolevá orientace

- sluchové vnímání a paměť

- rozvoj komunikativních a praktických dovedností

- rozvoj hrubé motoriky

- podpora spolupráce mozkových hemisfér

- rytmická cvičení a kolektivní hry

- prvky dramatické výchovy - maňáskové divadlo

Místo konání: klubovna KCAŽ v Blatné

 

OHLASY RODIČŮ

Dobrý den, chtěla bych Vám moc poděkovat za loňské (2015-2016) hodiny Předškoláčka, Honzík byl nadšený a hrozně ho to bavilo :-), doufám, že bude i letos, Matýsek se pořád ptá kdy už bude moct chodit na Předškoláčka :-) zdravíme Vás :-) Honzík, Matýsek a Bohunka Staňkovi Blatná

 

PŘEDŠKOLÁČCI  v Březnici

Bylo nás pět a bylo to moc fajn.

17.5. jsme se rozloučili – po úspěšném zápisu a zvládnutí kurzu - PŘEDŠKOLÁČEK, na kterém jsme se věnovali všemu, co budeme pro úspěšný začátek školní docházky potřebovat. Zdokonalili jsme se a získali jistotu ve všech dovednostech, na které od září směle navážeme.

Těšíme se do školy! –Míša Palivec, Ládík Novák, Táďa Hořejší + Jára Čedík (nerozluční kamarádi) a Vojtík Novák.

 

Dobrý večer,
krásně napsané:-)

Za mě souhlasím a také děkuji!!! Díky Vám je Táďa ve škole jako doma a už jako prvňáček bude tak trochu mazák:-)  Ivana Mozolová

 

PŘEDŠKOLÁČEK a NÁPRAVA ŘEČOVÝCH VAD

Děti jí milují! Široké srdce! Opravdu úžasný přístup k dětem! Děti pod jejím vedením dělají znatelné pokroky.
                                                                                        Petra Linhartová
 21. 1. 2021